Bezdrátový detektor kouře - požární hlásič

Kód: DS74305466
389 Kč
Nedostupné
Položka byla vyprodána…

 

Detektor kouře - požární hlásič je speciální zařízení pro detekci ohně a doutnajícího ohně ve vašich domácnostech. Chraňte to, na čem nejvíce záleží. Ochraňte zdraví vaší rodiny a váš majetek.

Citlivé senzory reagují i na malé množství kouře, následně spustí hlasitý akustický signál jako upozornění na vznikající nebezpečí.

Autonomní detektor kouře a takové bezdrátový detektor kouře má vysokou výdrž baterie, takže funguje i při výpadku elektřiny. Je již nedílnou součástí domů, chat, bytů, garáží no můžete jej používat i v karavanech.

  • Spolehlivý detektor kouře
  • Špičková, spolehlivá ochrana
  • Jednoduchá a rychlá instalace
  • Ochraňte vaše zdraví a majetek
  • Elegantní a nenápadný design

Zde najdete další zabezpečovací techniku pro váš byt či dům.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHRAŇTE TO, NA ČEM NEJVÍCE ZÁLEŽÍ

V životě není nic důležitější než zajištění bezpečnosti vaší rodiny a domova, a měli byste být vždy připraveni. Studie ukazují, že jednou z hlavních příčin smrti, které se dá předejít v důsledku kouře a požáru je absence požárního hlásiče.

Tento vysoce citlivý alarm dokáže odhalit potencionální nebezpečí a bude včas signalizovat stav nouze, takže můžete rychle a bezpečně reagovat. Chraňte své zdraví a majetek.

 

 detektor-koure

 

KDE MŮŽETE DETEKTOR KOUŘE POUŽÍVAT

Kouřový detektor je obecně určen pro použití ve vnitřním normálním prostředí bez zvýšené prašnosti a vlhkosti, jako jsou byty, kanceláře, ubytovací zařízení, chodby a společné prostory obytných domů a pod.

 

KVALITNÍ MATERIÁLY A DLOUHÁ ŽIVOTNOST BATERIÍ

Díky nejkvalitnějším materiálům a moderní technologii výroby je kouřový hlásič certifikován až na 10 let. Máte jistotu že během tohoto období vám bude spolehlivě sloužit. Díky napájení z baterií jej můžete instalovat kdekoliv, bez potřeby připojení do elektrické sítě. Velkou výhodou napájení pomocí baterií je fakt, že nedojde k vypnutí sítě z důvodu zkratu elektrického zařízení. Tento hlásič vás bude chránit za každých okolností.

 

JAK FUNGUJE POŽÁRNÍ HLÁSIČ

Tento prémiový hlásič má zabudovaný vysoce citlivý fotoelektrický kouřový senzor. Ten využívá optickou komůrku se zdrojem a přijímačem infračerveného světla. Vniknutí kouře do komůrky způsobuje změnu toku světla mezi zdrojem a přijímačem a detektor vyhlásí poplach. Světlo je neviditelné a nevystupuje z komůrky do okolního prostředí.

 

 pozarni-hlasic

 

JAK NAINSTALOVAT POŽÁRNÍ HLÁSIČ

Základem rychlé detekce je fakt, aby se plyn nebo kouř dostal co nejdříve k požárnímu hlásiči. Proto hlásič nikdy neinstalujte do rohů místností, za záclony a za nábytek. Zde nedochází k dostatečnému proudění vzduchu a hlásič nebude správně detekovat kouř nebo plyn. Vždy je vhodné umístit hlásič alespoň 30 až 40 cm od takového místa. Ideálním místem je strop nebo vrchní část stěny.

Hlásič není vhodné instalovat do blízkosti zdrojů tepla a proudu vzduchu, jako jsou topná tělesa a klimatizace. Také neinstalujte požární hlásič do kuchyně nebo místností s krbem. V takovém to případě je vhodné nainstalovat požární hlásič do některých ze spojovacích místností (schodiště, chodba).

Není třeba instalovat hlásič do každé místnosti v objektu. Nejvhodnější je vytipovat nejpravděpodobnější místa vzniku požáru. Požár může vzniknout od spotřební elektroniky (televize, věž, počítač nebo osvětlení). Častou příčinou požáru také bývají zdroje tepla či ohně (kamna, krby, svíčky).

Jediná místnost, kam požární hlásič patří v každém případě, je každá ložnice. Zde vás spolehlivě ochrání před kouřem, který ve spánku dokáže velmi rychle udusit. Také obývací pokoj, spojovací chodby, pracovna, prádelna či jiné místnosti jsou vhodné na instalaci.

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

 • detekuje částice vytvořené spalováním
 • hlasitost alarmu: 85 dB
 • vysoce citlivý fotoelektrický kouřový senzor
 • vhodné pro prostory o podlahové ploše 20 – 40 m2
 • indikátor stavu baterie
 • životnost senzoru 10 let od data výroby
 • třída ochrany: IP20
 • provozní teplota: +4°C až +38°C
 • napájení: 9V (6LR61) baterie (součástí balení)
 • schváleno: EN14604 & CE
 • rozměry produktu: 110 x 35mm
 • barva: bílá

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: