Pláštěnky

PLÁŠTĚNKY

Pláštěnky jsou nezbytnou součástí každého šatníku, zejména v zemích s velkým množstvím srážek. Udrží vás v suchu, teple a ochrání vás před nepřízní počasí. S rozvojem online nakupování nebylo nikdy snazší najít dokonalou pláštěnku. Internetové obchody nabízejí široký výběr pláštěnek pro všechny chutě a rozpočty, od základních po špičkové značkové varianty. V tomto článku se hlouběji ponoříme do problematiky pláštěnek a zjistíme, co byste měli vědět před nákupem.

Pokud jde o pláštěnky, můžete si vybrat z celé řady stylů, barev a materiálů. Nejběžnějšími materiály jsou PVC, polyester, nylon a Gore-Tex. Pláštěnky z PVC jsou nejlevnější variantou, ale nejsou příliš prodyšné, což vám může způsobit nepříjemný pocit. Polyesterové pláštěnky jsou prodyšnější než PVC, ale nejsou příliš odolné. Nylonové pláštěnky jsou lehké a snadno přenosné, takže jsou ideální pro venkovní aktivity. Pláštěnky Gore-Tex jsou dražší, ale jsou prodyšné a nepromokavé, takže jsou oblíbenou volbou pro outdoorové nadšence.


 

Nejprodávanější

jedinecna plastenka na kolo
 
459 Kč
1 položek celkem
jedinecna plastenka na kolo
459 Kč

  Užijte si jízdu na kole i v deštivém počasí díky vynikající a odolné pláštěnce na kolo. Je také ideální volbou při turistice, protože ochrání nejen vás, ale i váš batoh....

DS43157451

Při výběru pláštěnky je třeba zohlednit také styl. Existují různé styly včetně pláštěnek, bund, anoraků a ponč. Pláštěnky jsou klasickým stylem, který se hodí pro formální i neformální příležitosti. Parky jsou delší pláštěnky, které poskytují větší krytí a teplo. Anoraky jsou lehké pláštěnky, které jsou ideální pro venkovní aktivity. Ponča jsou volné pláštěnky, které se snadno oblékají a svlékají.

Kromě stylu a materiálu je třeba zvážit také velikost a střih pláštěnky. Chcete se ujistit, že vám bunda do deště dobře padne, umožňuje pohodlný pohyb a má dostatek místa, abyste pod ní mohli nosit vrstvy. Je také nezbytné zvážit délku pláštěnky. Delší pláštěnka vám poskytne větší krytí a udrží spodní část těla v suchu.